REGL AĞRISINA İYİ GELEN BİTKİ ÇAYLARI

Adet ağrılarını azaltmakta en iyi yöntemlerden birisi de doğal bitki çaylarıdır.

Doğal bitki çayları etkileri kişiden kişiye değişebilir.Lütfen doktorunuza danışmadan tüketmeyin.Aşırı tüketimin yan etkileri olabilir.Bazı çaylar alerjik reaksiyon gösterebilir.

Karışık bitki çayı

Adet döneminde veya gündelik yaşantımız da rahatlıkla tüketebilirsiniz.Karışık bitki çayı enerji verir, ağrı kesici özelliği ve rahatlatıcı etkileri vardır.O yüzden karışık bitki çayı ağrılarınız için faydalı olacaktır.

Zencefil çayı

Adet ağrılarına en iyi çözümlerden biriside zencefil çayıdır.Hem adet söktürücü görevi vardır hem de ağrı kesici. 10-15 gram zencefili temizledikten sonra ince ince dilimleyip 10 dakika demleyip içebilirsiniz.

Böğürtlen çayı

Regl dönemlerinde daha fazla enerji vücudumuz için iyi olacaktır.İçinde bulunan C vitaminiyle birlikte sizi daha enerjili olmanızı sağlayacak ve hissedeceğiniz depresyon belirtilerini de ortadan kaldıracaktır.

Safran çayı

Adet ağrılarının yanı sıra adet sürecini daha kısa sürmesini sağlar.Yüksek fiyatına rağmen çok fazla faydası olan safran çayı çok iyi bir adet söktürücüdür.Bir tutam tel safranı suyun içinde kaynatarak içebilirsiniz.

Çoban çantası

Regl dönemlerini yoğun kanamalı geçirenlerin kesinlikle kullanması gereken bir bitkidir.Dikkat edilmesi gerek husus hamilelikte veya hamilelik sürecinde kullanılmamalıdır.

REGL AĞRISINA İYİ GELEN BİTKİ ÇAYLARI” için 10 yorum

  1. Adet agrisina bitki caylari iyi geliyor da coban cantasini ilk defa sizden duydum denicem onu da tesekkurler bu bilgi icin 🤗

  2. Adet ağrilarima ada cayi cok iyi geliyor ama ekstra kanama olduğununda coban cantasini siddetle öneririm bende

  3. Adet ağrıma adaçayı çok iyi geliyor, olmadan önce içsem bile regl ağrım olmuyor. Çok iyisiniiiz. 💞💞

  4. Adet ağrım için karışık bitki çayını tercih ediyorum. Eğer ki çalışan bir kadınsanız ; yazıda da belirttiği gibi enerjinizi toplama yönünden gayet iyi oluyor. İş hayatındaki bir kadın olarak regl döneminde daha fazla enerji kaybı yaşadığımdan ötürü karışık bitki çayıyla kaybettiğim enerjiyi geri almaya çalışıyorum. Kesinlikle tavsiye ederim.

  5. Adet agrilarim icin genelde kiraz sapi cayi kullanıyorum. Kiraz saplarini kaynattiktan sonra tuketiyorum. Cok faydasini goruyorum herhangı kotu bır yan etkısıde yok kesınlıkle tavsıye edıyorum👌

  6. Adet ağrıma zencefil çayı çok iyi geliyor çok faydalı bir yazı olmuş ellerinize sağlık 👍👍

  7. Adet ağrıma ada çayı ve papatya çayı rahatlatıcı etkileri olduğundan dolayı iyi geliyor kesinlikle önerebilirim 👍

  8. Teşekkürler bilgiler için , böğürtlen çayını biliyordum ve bana en iyi gelen bu oluyor dönemlerimdee 🤗🤗

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.